Kā atpazīt impotenci?

piepryna artykuł

Erekcijas traucējumu problēma skar katru trešo vīrieti Eiropā. Tomēr uzbudinājuma trūkums un libido krišanās ne vienmēr liecina par impotenci. Pārbaudiet, kā atpazīt impotences pazīmes un kad sākt ārstēšanos.

Impotence skar vīriešus, kuri cīnās ar erekcijas traucējumiem ilgākā laika periodā. Ilgstoša nespēja stāties dzimumattiecībās (ilgst 2-3 nedēļas) ir pirmais nopietnu traucējumu simptoms. Lai gan impotence galvenokārt asociējas ar gados vecākiem ļaudīm, pētījumi pierāda, kas visjaunākajiem pacientiem ir tikai... 18 gadi. Kā nodrošināties pret vīrietības zaudēšanu?

Labāk novērst, nekā ārstēt

Pazīmju kopums, kas ietekmē impotences rašanos, nekad neparādās pēkšņi. Sākuma fāzē iespējams novērot nepilnīgu erekciju, grūtības ar uzbudinājuma sasniegšanu un biežu ejakulācijas trūkumu. Pret šiem simptomiem nedrīkst izturēties pavirši. Statistika liecina, ka 41% no neārstētiem erekcijas traucējumiem ir pārvērties impotencē! Ja esi novērojis potences pasliktināšanos, libido samazināšanos un seksuālo spēju krišanos, tad ir pienācis īstais laiks parūpēties par savu vīrietību.

Mulsinošo traucējumu cēloņi

Speciālisti iedala erekcijas traucējumu iemeslus divās kategorijās:

fizisku faktoru izraisīti (piem., asinsrites sistēmas problēmas)
psiholoģisku faktoru izraisīti

Seksuālās dzīves apmierinātības zudumu bieži izraisa stress un depresija. Šādā gadījumā nepieciešama var izrādīties vizīte pie psihologa vai seksologa. Psiholoģiska rakstura izraisīti traucējumi aizvien vairāk skar gados jaunus cilvēkus, kuri nemitīgi izjūt dzīves satraukuma sajūtu un gultā cīnās par alfa tēviņa pozīciju. Bailes par partneres neapmierināšanu un piepildījuma trūkumu kā vīrietim ir tik paralizējošas, ka var novest pie nopietniem erekcijas traucējumiem.

Potences problēmu iemesls var slēpties arī sliktajā organisma veselībā. Augsts asinsspiediens, asinsrites sistēmas problēmas vai cukura diabēts var samazināt vīrieša seksuālās spējas pat par 80%.

Kā atgūt vīrietību?

Impotences ārstēšana ir process, kas tiek pielāgots traucējumu rašanās iemesliem un vīrieša individuālām predispozīcijām. Atsevišķos gadījumos nepieciešama specializēta hormonālā, kas izlīdzina testosterona līmeni. Ja erekcijas traucējumus izraisījuši psiholoģiski faktori, ieteicams apmeklēt seksologu, kas veiks individuālu terapiju un palīdzēs atgūt mīlēšanās prieku.

Tirgū pieejami vairāki potenci uzlabojoši līdzekļi, kas atjauno spēcīgu un ilgu erekciju. Preparāti potences traucējumu ārstēšanai ar žeņšeņu un L-arginīnu efektīvi novērš radušās problēmas un atjauno seksuālās spējas.

5 veidi priekšlaicīgai ejakulācijai

Pārāk ātra mīlas rotaļu beigšana var radīt negribēšanu uz to turpinājumu. Kontrole pār paša ķermeni ir grūts uzdevums, bet pastāv veidi, kas palīdz paildzināt vīrieša izturību gultā. Kā to paveikt?


1. Vingrinājumi

Ejakulācijas kontroles tehnikas iespējams iemācīties. Atbilstoši vingrinājumi (izpildot pašam vai kopā ar partneri) sniedz lieliskus rezultātus, ja vien netiek aizmirsts par to sistemātiskumu. Kad jūti, ka finiša taisne ir tuvu, pārtrauc dzimumaktu un nogaidi līdz uzbudinājums pāriet. Ejakulāciju pieļauj tikai pēc vairākām šādām mēģinājuma reizēm. Vairākas šādu vingrinājumu dienas Tev palīdzēs palielināt kontroli pār sava ķermeņa reakcijām.


2. Preparāti dzimumakta paildzināšanai


Tirgū nopērkami vairāki līdzekļi erekcijas paildzināšanai. Preparāti potences uzlabošanai palielina laiku, kādā asinis ieplūst dzimumlocekļa kavernozajos ķermeņos, pateicoties kam uzbudinājums ir ilgāks, bet ejakulācija tiek noildzināta. Šāda veida līdzekļu priekšrocība ir tūlītējā iedarbība un plašā pieejamība, kurai nav nepieciešama ārsta konsultācija.


3. Domu novēršana


Orgasms dzimst smadzenēs, tādēļ domu novēršana no intīmās situācijas var izrādīties palīdzīgs faktors izcilam finālam. Vīrieši mīl ar acīm, tādēļ reizēm pietiek ar acu novēršanu no partneres, lai uzbudinājums nedaudz samazinātos. Nepieciešamības gadījumā var mēģināt domāt par kaut ko pilnīgi citu un ar seksu. Tikai atceries, lai šāda domu novēršana neieilgtu!


4. Pozu maiņa


Ja Tev ir problēmas ar priekšlaicīgu ejakulāciju, izvēlies seksa pozas, kas palīdz paildzināt dzimumaktu. Uz kādu laiku izvairies no pozām, kurās sievietei ir vadošā loma, jo šādos brīžos Tev nav kontroles pār dzimumakta tempu un intensitāti. Izvēlies klasiskas pozīcijas, kurās redzams partneres augums. Mazāks stimulu daudzums (arī vizuālo) palīdzēs ilgāk vadīt mīlas rotaļas.


5. Kēgeļa vingrojumi


Atbilstošai iegurņa muskulatūras stiprināšanai ir milzīga ietekme uz seksuālās dzīves kvalitāti. Regulāra šīs ķermeņa daļas trenēšana palīdz labāk kontrolēt ejakulāciju un pat piedzīvot orgasmu bez ejakulācijas. Lai stiprinātu Kēgeļa muskulatūru, aizturi urīna strūklu 2-3 reizes vienas vizītes laikā labierīcībās. Apzināta muskulatūras nospriegošana palīdzēs pārņemt kontroli pār dzimumlocekli jau pēc dažām vingrojumu dienām.

Uzturs lieliskai potencei


No erekcijas problēmām iespējams izvairīties pat pēc 40 gadu vecuma sasniegšanas. Nepieciešams ievērot veselīgu dzīvesveidu un sabalansētu uzturu. Ar vērtīgiem mikroelementiem un vitamīniem papildināta ēdienkarte palīdz izbaudīt lielisku dzimumdzīvi jebkurā vecumā.


Ar potences pasliktināšanos var saskarties ikviens vīrietis. Pārejošas dabas traucējumi izriet no stresa un nepietiekama uztura. Tādēļ ieteicams pievērst uzmanību tam, kādi produkti uzlabo un veicina potenci, lai tos iekļautu ikdienas ēdienkartē.

Izvēlies dabīgus produktus


Jo mazāks daudzums pārstrādātu produktu tiks iekļauti Tava ikdienas ēdienkartē, jo pozitīvāku ietekmi tas atstās uz Tavu seksuālo dzīvi. Olas, mājputnu gaļa un piena produkti palīdzēs spermatoģenēzes procesā, kā arī ietekmēs spermas daudzumu un kvalitāti. Lai izbaudītu spēcīgu erekciju, izvēlies liesu gaļu, sierus, kefīru un jogurtus. Izcilas potences sasniegšanai augstu tiek novērtēti zaļie dārzeņi – visa veida lapu salāti, brokoļi, pētersīļi un koriandrs.


Vitamīni un minerālvielas


Labas seksuālās kondīcijas saglabāšanu ietekmē taukskābes omega 3 – sastopamas galvenokārt zivīs, piem., kūpinātā skumbrijā vai siļķēs. Parūpējies, lai Tavs uzturs tiktu bagātināts ar A, E un D vitamīnu. Šajā nolūkā ēdienkartē iekļauj riekstus, mandeles, tomātus, burkānus, papriku, sieru un aknas. Svarīgu vitamīnu uzņemšana palīdzēs sasniegt spēcīgu erekciju pat pēc 40 gadu vecuma sasniegšanas.


Izvairies no ogļhidrātiem


Pareizs uzturs uzlabo ne vien potenci, bet arī auglību, bet nepareizs to ievērojami samazina. Ja Tev rūp lieliska seksuālā forma, tad no uztura ieteicams izslēgt piesātinātās taukskābes un trans-taukskābes. Tās ir sastopamas ātrajās uzkodās, saldumos, šokolādes batoniņos, vafelēs, treknā pienā, bekonā un speķī. Piesātinātās taukskābes paaugstina holesterīna līmeni un negatīvi ietekmē visa organisma asinsriti. Apgrūtina asins plūsmu asinsvados, kas tiešā veidā veicina potences pasliktināšanos un erekcijas samazināšanos.


Afrodīziji dara brīnumus


Starp pārtikas produktiem pastāv arī tādi, kas jau gadiem tikuši izmantoti kā dabīgie afrodīziji. Paaugstina asinsspiedienu, libido un vēlmi pēc seksa. Plānojot vakariņas ar brokastīm, ieteicams neaizmirst par asajiem pipariem - pikanti ēdieni iekvēlina, paātrina asinsriti un saasina apetīti (ne tikai uz ēdienu). Par dabīgiem afrodīzijiem tiek uzskatītas jūras veltes, īpaši austeres, kas bagātas ar cinku, kas, savukārt, palielina testosterona līmeni. Pārī ar vīna glāzi, atbrīvotu un sakarsētu asins cirkulāciju – kaislīgi mirkļi un erekcija garantēta.